מבצר ספורצסקו במילאנו – טירת ספורצסקו ההיסטורית

מבצר ספורצסקו במילאנו - Castello Sforzesco

קסטלו ספורצסקו, מבצר מפואר השוכן בלב מילאנו, הוא סמל רב עוצמה לעברה המפורסם של העיר ולפאר שושלות המלוכה ששלטו בה. כשמתקרבים למבנה המרשים הזה, חומות הלבנים האדומות מחזירות אותנו אחורה בזמן לתקופה של לורדים, אבירים ודוכסים. הטירה עד היום מכילה אוספים היסטוריים מרתקים ואוספי אומנות מיוחדים. לצידה, פארק סמפיונה הגדול מעניק לנו הזדמנות להנות מטיול רגלי בסביבה ירוקה ובאוויר הצח. 

מבצר ספורצסקו במילאנו לאורך השנים

ההיסטוריה של קסטלו ספורצסקו שזורה בעלייתן ונפילתן של השושלות השליטות במילאנו. ניתן לשייך את מקורותיה של הטירה למאה ה-14, אז נבנתה על ידי משפחת ויסקונטי כמבצר הגנה. עם זאת, בתקופת שלטונה של שושלת ספורצה במאה ה-15 עברה הטירה טרנספורמציות משמעותיות, והפכה  לבית מגורים דוכסי מפואר.

פרנצ’סקו ספורצה, הדוכס הראשון של משפחת ספורצה, יזם את הרחבת הטירה והזמין אדריכלים ידועים לעיצובה. במהלך השנים, הטירה הפכה למרכז תוסס של אמנות ותרבות, והכילה יצירות של אמנים מפוארים כמו ליאונרדו דה וינצ’י וברמנטה, שחיו במילאנו בתקופות שונות.

לאורך ההיסטוריה, קסטלו ספורצסקו התמודדה עם קשיים רבים, שכללו פלישות רבות, שריפות ותקופות של הזנחה. במאה ה-19 שימשה הטירה כצריף צבאי, מה שהוביל לפגיעה משמעותית ביסודות מבנה שלה. עם זאת, הודות למאמצי שיקום נרחבים, הטירה הוחזרה לתפארתה הקודמת והיא משמשת כיום כמוסד תרבותי חשוב וסמל לעברה המפורסם של מילאנו.

טירת ספורצסקו במילאנו כיום

כיום, מבצר ספורצסקו מכיל מספר מוזיאונים ואוספי אמנות, המציגים שפע של חפצים ויצירות מופת המשתרעות על פני מאות שנים של ההיסטוריה של מילאנו. ניתן כיום לבקר באולמות והחצרות היפים ובשלל המוזיאונים השונים. אחד האוספים המרשימים מצוי ב-Pinacoteca del Castello Sforzesco, אוסף זה מכיל ציורים מתקופות הרנסנס הלומברדי והאיטלקי וניתן למצוא בו יצירות מופת של אמנים כמו בליני, מאנטנייה וקנאלטו.

תערוכה מרתקת נוספת בתוך הטירה נמצאת במוזיאון לאמנות עתיקה, המציג מגוון רחב של פסלים, כולל היצירה המפורסמת של מיכאלנג’לו – Rondanini Pietà, יצירתו הלא גמורה שמהווה עדות לכישרונו יוצא הדופן של האמן, גם כשהתקרב לסוף חייו. הטירה מכילה גם את מוזיאון לכלי נגינה, בו מצוי של אוסף נרחב של כלים נדירים והיסטוריים, שחלקם היו שייכים למלחינים מפורסמים כמו ורדי ומונטוורדי.

מחיר ושעות פעילות

ניתן להיכנס אל מתחם הטירה בכל יום בין השעות 7:00-19:30 ללא עלות. 

הכניסה למוזיאוני הטירה אפשרית בימי שלישי עד ראשון, בין השעות 10:00-17:30 (עמדת הכרטיסים נסגרת כבר ב-16:30). המקום נפתח במיוחד בימי שני של חגים ומועדים. מומלץ להתעדכן באתר לגבי שעות פתיחה בזמנים אלו. 

מחיר עבור כרטיס כניסה למוזיאון לאדם בוגר הוא 5 יורו, וכרטיס עבור צעירים בגילאי 18-25 או אנשים מעל גיל 65 הוא 3 יורו. 

לסיכום

קסטלו ספורצסקו מהווה עדות שובת לב להיסטוריה העשירה של מילאנו ולמורשת האמנותית והתרבותית העשירה שלה. עם הארכיטקטורה שהשתמרה להפליא ושלל מוזיאונים מרתקים, הטירה מציעה למי שמעוניין לבקר בה מעין “מסע בזמן”, תוך הצגת יצירות מופת וחפצי אמנות שעיצבו אירועים שונים בעיר. מומלץ לשלב את הביקור בטירה עם טיול בפארק סמפיונה הסמוך ושער השלום/ניצחון שמצוי בסופו. 

אטרקציות נוספות במילאנו

חשוב לדעת!

שם האטרקציה באנגלית: Castello Sforzesco
כתובת מלאה: Piazza Castello, 20121 Milano MI
טלפון האטרקציה: 02.88463700
שעות הפעילות: כל יום בין השעות 19:30 – 7:00

מיקום האטרקציה במילאנו

ביקורת על המסעדה מתוך Trip Advisor
יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎
Facebook
WhatsApp
Email

אטרקציות נוספות במילאנו

שלח הודעה
רוצה להזמין סיור?
היי כאן סתיו! אשמח לעזור לכם להזמין את הסיורים שלנו, שלחו לי הודעה😇