איך מגיעים משדה התעופה למילאנו – כל דרכי ההתניידות למרכז מילאנו

הגעה למרכז מילאנו משדות התעופה השונים

בקרבת העיר מילאנו פועלים שלושה שדות תעופה – שדה התעופה ברגמו Orio al serio (BGY), שדה התעופה מלפנסה Milano Malpensa (MXP), ושדה התעופה לינאטה Milano Linate Airport (LNT).

שדה התעופה לינאטה משמש בעיקר לטיסות פנים באיטליה ואירופה, לכן ככל הנראה טיסתכם מישראל תגיע לשני שדות התעופה האחרים. אל שדה התעופה ברגמו מגיעות בעיקר טיסות לואו-קוסט של חברות כמו Riyanair, Wizz, Wings ועוד. במקרים רבים הטיסות שנוחתות בשדה זה מישראל מגיעות בשעות לילה מאוחרות, וממריאות בשעות מוקדמות לפנות בוקר, מה שמקשה מעט על ההגעה מהשדה לעיר ולהיפך בתחבורה ציבורית. שדה התעופה מלפנסה הוא השדה הראשי והגדול המשמש את מילאנו וסביבתה, ואליו מגיעות טיסות סדירות של חברות תעופה גדולות כמו אלעל (טרמינל 1) ואיזיג’ט (טרמינל 2) מישראל, וחברות נוספות מרחבי אירופה.

הגעה משדה התעופה ברגמו (BGY) למרכז מילאנו ולהיפך

שאטלים

חברת האוטובוסים TerraVision מפעילה שירות שאטלים סדיר משדה התעופה ברגמו אל מתחם התחנה המרכזית במילאנו (Milano Centrale), ולהיפך.

מכיוון שדה התעופה ברגמו לכיוון מילאנו, השאטלים פועלים החל משעה 5:40 לפנות בוקר, ועד השעה 3:40 בלילה. בין השעות 5:40 ל-2:00 בלילה השאטל יוצא בתדירות של כל חצי שעה, ולאחר 2:00 בלילה השאטל הלילי הנוסף היחיד הוא זה של השעה 3:40.

מכיוון התחנה המרכזית במילאנו אל שדה התעופה ברגמו, השאטלים פועלים החל משעה 3:50 לפנות בוקר ועד השעה 23:30 בלילה, בתדירות של כל חצי שעה.

מחיר הנסיעה לכיוון אחד בשאטל עולה כ-10 יורו לאדם.
כיוון ששעות הפעילות של השאטלים עלולות להשתנות כתלות בתקופות השנה ומועדים מיוחדים, מומלץ להתעדכן בלו”ז הרלוונטי עבורכם באתר הרשמי של החברה

מוניות

מלבד השאטלים של חברת TerraVision לא קיימת תחבורה ציבורית נוספת אל השדה וממנו אל העיר. מחירי המוניות מהשדה, המרוחק כ-45 דק’ עד שעה נסיעה מהעיר, עומדים על בין 90-120 יורו, מחיר גבוה משמעותית ממחיר כרטיסי השאטלים.

הגעה משדה התעופה מלפנסה (MXP) למרכז מילאנו ולהיפך

רכבות

אפשרות ההגעה הנוחה והמהירה ביותר משדה התעופה מלפנסה אל מרכז מילאנו היא ברכבת המגיעה אל תחנת הרכבת המרכזית בעיר.

מכיוון שדה התעופה מלפנסה (משני הטרמינלים) אל מילאנו (ולהיפך), יוצאים שני קווי רכבת – האחד עובר בתחנת Milano Garibaldi ומסתיים בתחנה המרכזית Milano Centrale. השני מגיע אל תחנת Milano Cadorna. 

מכיוון נמל התעופה (משני הטרמינלים) לכיוון מילאנו, הרכבות פועלות בין השעות 5:20 ועד 00:20 בתדירות של 17-30 דקות.

מכיוון מילאנו אל שדה התעופה מלפנסה, קווי הרכבת פועלים בין השעות 5:00 לפנות בוקר ועד 23:30, בתדירות של כל 17-30 דקות. 

זמן הנסיעה ברכבת אל השדה וממנו לעיר עומד על 50 דק’ לכיוון, ומחיר הנסיעה עומד על 13 יורו לכרטיס.
מומלץ להתעדכן בלו”ז הרכבות באחד מהאתרים הבאים (בהם ניתן גם לרכוש כרטיס נסיעה): TrenItalia, Trenord, Trainline, Omio.
שימו לב לתקף את כרטיס הרכבת במכונת התיקוף שברציפים לפני העלייה לרכבת, כדי שלא תסתכנו בדוח!

שאטלים

בין שדה התעופה מלפנסה לתחנה המרכזית במילאנו פועלים כמה שירותי שאטלים שמפעילות חברות שונות – TerraVision, InfoBus, Autostradale.

מכיוון מילאנו אל שדה התעופה מלפנסה, השאטלים יוצאים מתחנות האוטובוס שמאחורי מבנה תחנת Milano Centrale. השאטלים פועלים בין השעות 4:00 לפנות בוקר ועד 00:00 בלילה, בתדירות של כל 45 דקות.

מכיוון שדה התעופה מלפנסה למילאנו יוצאים שאטלים מהרחבה שמחוץ לטרמינלים, בתדירות של כל 45-50 דקות, בין השעות 5:30 לפנות בוקר ועד 1:40 בלילה (מדי פעם קיים שאטל נוסף בשעה 2:40 בלילה).

עלות השאטל עומדת על 10 יורו לכרטיס, ומשך הנסיעה לעיר עומד על 50 דק’ לכיוון.
כיוון ששעות הפעילות של השאטלים עלולות להשתנות כתלות בתקופות השנה ומועדים מיוחדים, מומלץ להתעדכן בלו”ז הרלוונטי עבורכם באתר הרשמי של החברות השונות –  Terravision, Autostradale, InfoBus.

מוניות

משדה התעופה מלפנסה קיימות אפשרויות מרובות יותר להגיע אל מילאנו בתחבורה ציבורית, גם בשעות הלילה. לאלו שמעדיפים לשכור את שירותיה של מונית, מחירי המוניות מהשדה, המרוחק כ-50 דק’ נסיעה מהעיר, עומדים על בין 90-120 יורו.

הגעה משדה התעופה לינאטה (LNT) למרכז מילאנו ולהיפך

אם טסתם למילאנו מתוך איטליה או מאחת ממדינות אירופה סביר להניח שתנחתו בשדה ההתעופה מילאנו לינאטה, הממוקם מדרום לעיר, כ – 10  ק”מ ממרכז מילאנו. אל מרכז העיר ניתן להגיע במספר דרכים

אוטובוסים

קו מספר 73 יוצא מתחנה הממוקמת ברחבת החנייה של קומת המגיעים, האוטובוס עוצר במספר תחנות מרכזיות בעיר כמו כיכר חמשת הימים – Piazza Cinque Giornate, כיכר הדאומו – Piazza del Duomo. האוטובוס יוצא בכל יום החל מהשעה 5:00 ועד השעה 23:00 בכל חצי שעה. משך הנסיעה משדה התעופה לתחנת הדאומו כשעה.

מחיר הנסיעה אירו וחצי, את הכרטיס לאוטובוס יש לקנות מראש בכל חנות המסומנת האות T הנמצאת בטרמינל.

מוניות

ביציאה מאולם הנחיתות, בצד שמאל נמצאת תחנת המוניות. אין צורך להזמין מראש, זמן ההמתנה קצר מאוד וזמינות המוניות גבוהה.

משך הנסיעה לעיר משתנה מהתאם לעומסי התנועה ונע בין 20 ל – 40 דקות. מחיר הנסיעה משתנה אף הוא בין תעריף יום ללילה ונע בין 25 – 45 אירו בהתאם למיקום היעד בעיר.

המלצות מאיתנו

טרם רכישת כרטיס הטיסה, בדקו האם ישנה אפשרות עבורכם להגיע בשעת הנחיתה אל העיר בתחבורה ציבורית. הנסיעה במונית, שעולה סביב ה-100 יורו, לעיתים יקרה יותר מכרטיס הטיסה עצמו!

במידה והזמנתם הסעה פרטית מראש, מקום המפגש יהיה בסמוך לתחנת המוניות בשדות התעופה השונים, או ברחבה שמחוץ לטרמינל הנחיתה.

מספרי טלפון של מוניות בעיר (קידומת איטליה +39)

02 – 8585

02 – 6969

02 – 4040

ובמידה ותרצו להיעזר במונית אך להוזיל מעט את העלויות, אתם תמיד יכולים לחפש שותפים לנסיעה בקבוצת הפייסבוק שלנו! (קישור בתחתית העמוד)

אם אהבתם שתפו אל תתביישו😎

אינטרנט וכרטיסי סים במילאנו

גישה לאינטרנט בחול זה עניין חשוב, ריכזנו את החברות העיקריות המציעות חבילות סלולר ואינטרנט במילאנו, איפה קונים כרטיס סים במילאנו ואיזה כרטיס סים הכי כדאי לקנות.

קרא עוד »
שלח הודעה
רוצה להזמין סיור?
היי כאן סתיו! אשמח לעזור לכם להזמין את הסיורים שלנו, שלחו לי הודעה😇