הדאומו של מילאנו – כל מה שצריך לדעת על הקתדרלה במילאנו

קתדרלת מילאנו - Duomo di Milano

הדואומו של מילאנו היא הכנסייה הראשית במילאנו, הממוקמת במרכזה של העיר. כנסייה זו משמשת כמקום מושבו של הארכיבישוף המקומי, ולכן היא זכתה לתואר קתדרלה ולשם ‘דואומו’, שמשמעו בית. קתדרלת מילאנו היא הקתדרלה ההקתולית השנייה בגודלה בעולם, לאחר קתדרלת סביליה, ואין זה פלא – כשמגיעים למרכז העיר, המבנה הגדול של הדואומו מושך מיד את העין ומהווה אלמנט משמעותי ומרשים במרחב, כסמל מובהק של בירת מחוז לומברדיה.

הדואומו של מילאנו לאורך השנים

כיכר הדואומו היוותה את ליבה של העיר הרומית העתיקה מדיולאנום, ששכנה במקום. בכיכר נבנו שני מבנים – בזיליקת אמברוזיוס, במאה ה-5, ובזיליקה נוספת במאה ה-8, אך לאחר ששתי אלו נהרסו בשריפה בשנת 1075 הן נבנו מחדש בתור קתדרלה אחת. 

המבנה שאנו מכירים כיום עבר גלגולי חיים רבים. בנייתו החלה בשנת 1386 בפקודתו של הארכיבישוף אנטוניו דה סאלוצו, והמבנה המפואר יועד כפרס לאצולה ובני המעמדות הנמוכים שדוכאו עד אותה תקופה בידי ארכיבישוף משושלת ויסקונטי. האוכלוסייה הכללית, מצידה, התלהבה מתכנית בניית הבמנה המפואר, ותרומות רבות נאספו עבור הקמתו. על תכנון והבנייה בפועל היו אחראיים אנשי מקצוע רבים ושונים, שהתחלפו ביניהם לאורך השנים. בשנת 1400 הושלמה בנייתו של מחצית מהמבנה, אך היא נתקעה עד לשנת 1480 בשל חוסר ברעיונות וכסף עבור הבנייה. בשנים 1500-1510 נוספו חלקים שונים למבנה, ביניהם הפסלים של הדמויות התנ”כיות המוצבים בגג המבנה. 

בשנת 1577 “הוסמך” המבנה ככנסייה מהמניין, ועיקר הפעילות הדתית עברה להתקיים ממנו במקום כנסיית סנטה מריה מאג’ורה וסנטה טצ’לה שבאזור. עבודות הבנייה לא תמו, ונמשכו ביתר שאת במהלך המאה ה-17. פסל המדונה המפורסם, של דמותה של מגנת העיר מילאנו, הוצב על גג המבנה בגובה של 108.5 מטרים בשנת 1762. מאז, הפכה דמותה של מריה הקדושה לאלמנט חשוב בתפיסה המילאנזית. לאורך השנים נוספו למבנה אלמנטים ופרטים נוספים, ובנייתו הושלמה בצורה רשמית רק בשנת 1965, לאחר מאות שנות עיצוב, בנייה והקמה ואינספור אנשי מקצוע.

הדואומו של מילאנו כיום

הקתדרלה וכיכר הדאומו הינם אחד מאתרי החובה של העיר מילאנו ומהווים את הנקודה המרכזית ביותר בעיר. ניתן לבקר בתוך מבנה הקתדרלה המרהיב או לטפס לתצפית המרשימה מגג המבנה.

כיכר הדאומו – Piazza Duomo, והרחובות הסובבים את הקתדרלה שופעים בחנויות, בתי קפה, מסעדות, גלריות ואף מוזיאונים רבים ומגוונים, כמו גם נקודות עניין נוספות וסמוכות, כמו גלריית ויטוריו עמנואל השני, כיכר דלה סקאלה, בניין האופרה ועוד. בנוסף, ברחבת הדואומו מתקיימים אירועים שונים לאורך השנה, כמו שווקי כריסמס, תערוכות עיצוב (בשבוע העיצוב) ואופנה (בשבוע האופנה), הופעות והתכנסויות עירוניות.

למגיעים לעיר בפעם הראשונה – העלייה לגג המבנה מומלצת מאוד. ההליכה בין הפסלים והנוף הנשקף מהמבנה מיוחדים מאוד ומעניקים זווית נוספת ומקסימה על העיר.

מחיר ושעות פעילות

כניסה למבנה הקתדרלה
ניתן להיכנס אל המבנה בין השעות 9:00-19:00 בכל ימות השבוע, מחיר כרטיס עומד על 6 יורו למבוגר.

עלייה לגג המבנה ולתצפית
שעות הפעילות זהות, מחיר כרטיס לעלייה במדרגות עומד על 10 יורו למבוגר, וכרטיס לשימוש במעלית עולה 15 יורו למבוגר.

לסיכום

הדואומו של מילאנו הניצב במרכז העיר הינו פלא ארכיטקטוני שמהווה עדות להיסטוריה התרבותית העשירה של מילאנו. כשבוחנים את הפרטים המורכבים והפאר של הקתדרלה האייקונית הזו, נזכרים במסירות ובאומנות שנכנסו ליצירתה. ביקור במילאנו לא יהיה שלם מבלי לראות ולבקר בדואומו, אז בין אם אתם חובבי היסטוריה, אמנות, או פשוט מחפשים את התמונה המושלמת באינסטגרם, הדואומו של מילאנו הוא הנקודה המושלמת.

אטרקציות נוספות במילאנו

חשוב לדעת!

שם האטרקציה באנגלית: Dumo di Milano
כתובת מלאה: Piazza del Duomo, 20122 Milano MI, Italy
טלפון האטרקציה: +39 02 361691
שעות הפעילות: כל יום בין השעות 19:00 – 8:00

מיקום האטרקציה במילאנו

ביקורת על המסעדה מתוך Trip Advisor
יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎
Facebook
WhatsApp
Email

אטרקציות נוספות במילאנו

שלח הודעה
רוצה להזמין סיור?
היי כאן סתיו! אשמח לעזור לכם להזמין את הסיורים שלנו, שלחו לי הודעה😇